Aktualności
Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Sobótce - - Witamy na naszej stronie
30,12,-25,90,1
25,600,60,2,3000,5000,25,800
90,150,1,50,19,30,45,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,1,1,0,1,31,12,8,2,1,0,20,0,1
25 lat edukacji
Jubileusz 25 lat Liceum
Jubileusz 25 lat Liceum
PZS3 w Sobótce
Nasi uczniowie
Nasi uczniowie
Szczęśliwi i uśmiechnięci
Szkoła i absolwenci
Szkoła i absolwenci
Powiatowy Zespół Szkół w Sobótce
Powiatowy Zespół Szkół w Sobótce
Powiatowy Zespół Szkół w Sobótce
Nasi Nauczyciele
Nasze Grono Pedagogiczne
Nasze Grono Pedagogiczne

 

Aktualizacja

Projekt ITGrA czyli  V edycja IT GIRL rEVOLUTION ACADEMY

- to szereg spotkań dedykowanych zaprzyjaźnieniu i rozgoszczeniu się dziewcząt w świecie IT. Od 16 września 2023r osiem dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyło w sobotnich zajęciach w formie online lub stacjonarnie w siedzibie firmy Capgemini we Wrocławiu – twórcy  tego przedsięwzięcia.  

Wyzwanie podjęły : Maria Łaskarzewska, Gabriela Gajewska, Aleksandra Grygiel, Julia Lisowska, Amelia Bugzel oraz Nikola Rogacka z klasy IILO a także Justyna Dżugaj i Ewa Jakubowska z klasy IV LO wraz ze szkolnym koordynatorem Marzeną Cempa - Lubieniecką.

Po uroczystej inauguracji i zapoznaniu z mentorem naszej grupy p. Karoliny Gierowskiej uczennice otrzymały harmonogram zajęć na kolejne 4 soboty .

Zarządzanie projektem, sztuczna inteligencja (AI), Microsoft Sharepoint, User Experience, Low Code , Mindfulness, Testowanie w IT oraz zajęcia efektywnego tworzenia prezentacji miały przygotować uczestniczki  do ostatniego punktu Akademii.

21 października dwanaście szkół z całej Polski przysyła swoje zespoły do krakowskiej Capgemini gdzie odbędzie się finał czyli konkurs stworzenia aplikacji .

Wszystkie sobotnie zajęcia oraz spotkania i działania twórcze w naszej „ósemce” miały pomóc dziewczętom w realizacji zadania konkursowego . Gotowa aplikacja do rezerwacji sali gimnastycznej wymaga jeszcze kilku kosmetycznych zmian a odpowiednie jej zaprezentowanie w Krakowie może przynieść dużo radości podczas rywalizacji z innymi szkołami .

Całą społeczność szkolną prosimy o kibicowanie i przesłanie pozytywnej energii odważnym dziewczętom z Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Sobótce.

 

 

W dniu 30.09.23 udałyśmy się wraz z Julią Lisowską, Aleksandrą Grygiel, Gabrielą Gajewska, Nikolą Rogacką, Amelią Bugzel, Justyną Dżugaj oraz Ewą Jakubowską na trzecie spotkanie programu ITGra, które odbyło się w siedzibie Capgemini we Wrocławiu. Wraz z nami udał się tam Pan Jerzy Rębecki. Od rana mieliśmy warsztaty związane ze sztuczną inteligencją, następnie czekała nas miła niespodzianka w postaci pizzy, a później kolejne spotkanie, tym razem z SharePointa. Całe warsztaty były niezwykłym doświadczeniem i wiele nas nauczyły.

red. Marysia Łaskarzewska, 2LA

 

 

 

 

gościmy

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.