Aktualności
Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Sobótce - - Witamy na naszej stronie
30,12,-25,90,1
25,600,60,2,3000,5000,25,800
90,150,1,50,19,30,45,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,1,1,0,1,31,12,8,2,1,0,20,0,1
25 lat edukacji
Jubileusz 25 lat Liceum
Jubileusz 25 lat Liceum
PZS3 w Sobótce
Nasi uczniowie
Nasi uczniowie
Szczęśliwi i uśmiechnięci
Szkoła i absolwenci
Szkoła i absolwenci
Powiatowy Zespół Szkół w Sobótce
Powiatowy Zespół Szkół w Sobótce
Powiatowy Zespół Szkół w Sobótce
Nasi Nauczyciele
Nasze Grono Pedagogiczne
Nasze Grono Pedagogiczne

 CYBERTRON 2024

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam uczniów nauczycieli szkół ponadpodstawowych terenu Dolnego Śląska do udziału eliminacjach do „Czech Cybertron 2024". Celem eliminacji jest wyłonienie najlepszych uczniów, którzy następnie wezmą udział wielkim finale Czech Cybertron 2024, który odbędzie się Czechach, regionie Kralovohradeckim.


Cybertron to zespołowa rywalizacja informatyczna, sprawdzająca umiejętności informatyczne zdolności kreatywnego rozwiązywania problemów zakresu cyberbezpieczeństwa infrastruktury krytycznej. Jest to inicjatywa, podejmowana ramach współpracy Dolnego Śląska i Kraju Kralovohradeckiego, od ubiegłego roku również słowackiego regionu Bańska Bystrzyca. Jako Samorząd Województwa Dolnośląskiego współpracujemy z czeskim regionem Kralovohradeckim obszarze edukacji. W ramach tej współpracy organizujemy wydarzenia oraz wymiany młodzieży między naszymi regionami. Jednym takich wydarzeń jest właśnie Cybertron, który na zmianę organizujemy na Dolnym Śląsku oraz Kraju Kralovohradeckim.


Cyberbezpieczeństwo obecnie nabiera szczególnego znaczenia, dlatego przygotowaliśmy wydarzenie, które ma przede wszystkim zachęcić młodych ludzi do zgłębiania wiedzy obszarze współczesnych zagrożeń cyfrowych do podejmowania tej ścieżki kształcenia. Biorąc udział Cybertronie, uczniowie mają możliwość rozwoju informatycznych zainteresowań pod okiem ekspertów. Jest to również świetna okazja, do nawiązania nowych relacji rówieśnikami. We wrześniu ubiegłego roku na Politechnice Wrocławskiej odbył się finał dolnośląskiej edycji Cybertronu. W zawodach wzięli udział uczniowie dolnośląskich szkół, uczniowie Kraju Kralovohradeckiego oraz po raz pierwszy uczniowie regionu Bańska Bystrzyca, którzy okazali się najlepsi przeprowadzonych wcześniej eliminacjach. Polsko-czesko-słowackie drużyny zdobywały wskazówki rozmieszczone na terenie wrocławskiego kampusu starały się utrzymać integralność infrastruktury krytycznej. Warunkiem koniecznym przystąpienia do eliminacji jest zgłoszenie uczestników na stronie www.cybertron.edu.pl. Termin zgłoszeń trwa: od marca 2024 r. do 18 marca 2024 r.


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO www.umwd.dolnyslask.pl Wybrzeże Juliusza Słowackiego 12-14 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ME 50-411 Wrocław www.bip.dolnyslask.pl


Eliminacje odbędą się trybie online dniach od 23 do 24 marca 2024 r. Nagrodą dla laureatów eliminacji będzie wyjazd do Czech oraz udział finale „Czech Cybertron 2024" dniach 10 kwietnia 2024 r. Do eliminacji mogą zgłaszać się uczniowie ze szkół ponadpodstawowych Dolnego Śląska. W ramach eliminacji wyłonionych zostanie 10 osób, które zmierzą się ze swoimi rówieśnikami w Czechach.


Ogłoszenie wyników eliminacji nastąpi: do 29 marca 2024 r. na stronie www.cybertron.edu.pl . Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (zapewniamy nocleg oraz wyżywienie). Do udziału zapraszamy również nauczycieli. Każdej drużynie będzie mógł towarzyszyć jeden opiekun.

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
Marcin Krzyżanowski

 

gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.